Ro-orientering 2015

Oslo rokrets arrangerer også i år roorientering. Benytt sjansen til å ro til steder du ellers ikke ville tenkt på å ro til, eller finn de postene som er i ditt nærområde. De kreative kan bli kjent med roere fra andre roklubber og ro fra en klubb som ligger i nærheten av postene. Postene kan tas fra 15.mai til 15.oktober.

For å finne posten bør man ha et kart, være godt kjent, eller begge deler. De er spredt rundt i Indre Oslofjord. Kartbok for Oslo eller sjøkart er nok til å finne postene. Trenger man likevel en nærmere forklaring på hvor posten er, kan man sende en e-post til Jens Petter Koren eller ta kontakt på mobil 97115694.

Det er ingen markering eller postflagg der posten er.

Tur- og mosjonssjefen i din klubb skal ha beskjed om at du har besøkt poster. Hver klubb setter opp liste hvor tur- og mosjonssjefen kvitterer for hver enkelt. Tur- og mosjonssjefen i klubben sender oversikt over klubbens deltakere og deres antall besøkte poster innen 1.november 2015 til Jens Petter Koren (se over).

Ro-orienteringsposter 2015

Badestrender
1. Blakstadbukta ved Maschmannsbrygga
2. Brevik, Bunnefjorden Nesoddsiden
3. Hvervenbukta
4. Katten, ved Nordstrand
5. Paradisbukta, Bygdøy vest
6. Pelvikodden, Snarøya øst
7. Storøyodden, Fornebu vest

Broer og kabelferge
8. Broen mellom Ormøya og Malmøya

Holmer, ro rundt
9. Dyna fyr
10. Gressholmen, Heggholmen, Rambergøya
11. Kavringen, vest for Hovedøya
12. Malmøykalven
13. Husbergøya
14. Ostøya, Vestfjorden

Steder og severdigheter
15. Badehusene, Søndre Flaskebekk, Nesodden vest
16. Badehusene, Ursvikbukta, Nesodden øst
17. Holmen Fjordhotell
18. Kalkovn på Brønnøya, nyoppusset, vest siden i Sandbukta
19. Kystkultursenter, Steilene
20. Bryggen til Oscarshall, Frognerkilen
21. Oslo trebåtbyggeri, Djuptrekkodden, ved VEAS, syd Sjøstrand
22. Strandsitterhuset, Kunglungen Østbukta, nordøst
23. Sørenga utstikkeren, Bjørvika
24. Tåkeklokke på Søndre Langåra, nordspissen

Viker og bukter, ro helt inn
25. Bunnefjorden helt innerst
26. Halsbukta, Nesøya øst
27. Håøya, odden ved Bjørnehodet
28. Kongshavn, Snarøya syd
29. Langviksbukta, Bygdøy øst
30. Svartebukta, Lysaker syd

Les mer på nettsidene til Norske Studenters Roklub